Tatuaż i wybitna wrażliwość

Tatuaż, patrząc stereotypowo, powinien kojarzyć się z kryminałem. Taka była polska mentalność jeszcze kilka lat temu. Na szczęście wraz z rozwojem cywilizacji, nasza kultura postrzegania innych również zaczęła się zmieniać. Na ulicach jest coraz więcej ludzi, wyróżniających się wizerunkiem, poprzez piercing czy tatuaże. Każdy, kto posiada odmienny styl bycia, jest narażony na dystans wychodzący od ogółu społeczeństwa. Przecież osoba, która ubrana jest na czarno, ma kolczyk w nosie i tatuaż, to na pewno zła i agresywna persona, tudzież wyznaje szatana i zjada koty. Otóż ten artykuł, będzie o tym, jak mylne mogą okazać się spostrzeżenia ludzi, a przede wszystkim opowie o tym, iż nie powinno się nikogo oceniać.

Ludzie w młodym wieku często poszukują swojego stylu. Przecież Każdy chce być jakiś. Na szczęście jest masa subkultur, które to ułatwiają, aczkolwiek nie zawsze wygląd można przypisać do muzyki. Osoby słuchające muzyki metalowej, ubierają się na czarno, mają długie włosy i chodzą w glanach. Młodzież słuchająca Hip Hopu chodzi w dresach czy szerokich spodniach i nosi czapki z daszkiem. Natomiast co z ludźmi, którzy ukochali sobie tatuaże?

Dzisiaj tatuaż stał się sztuką, elementem zdobienia ciała. Prace artystów są niczym obrazy, a ciało spełnia funkcję płótna. To wielka sztuka potrafić tak tworzyć. Osoby zdobiące swe ciało robią to z wielu powodów. Jedni na pewno tatuują się z mody, inni uwieczniają jakieś istotne dla nich momenty. Tatuaże powinny mieć znaczenie, tylko wtedy będziemy z nimi szczęśliwi. Kolekcja obrazów na naszym ciele będzie niczym spis treści naszego życia. Według mnie to piękne. Sama posiadam tatuaż i otaczam się ludźmi, którzy również poddają się tego typu zdobieniom. Dlatego śmiało mogę stwierdzić, iż osoby na pozór wyglądające kontrowersyjnie, budzące dystans, w środku są niezwykle wrażliwymi istotami. To ludzie o wielkich sercach i ogromni miłośnicy zwierząt. U tak dobrych osób, sztuka tatuowania, często ma jeszcze jeden cel. Stworzyć mur ochronny, który nie pozwoli, aby wszyscy wchodzili do prywatnej przestrzeni. Przy tak otwartym sercu, bardzo łatwo jest sprawić drugiej osobie przykrość, dlatego najprościej jest zabezpieczyć się przed intruzem, wywołując w nim niechęć do swojej osoby.

Dlatego pamiętaj, zanim kiedykolwiek przyjdzie Ci do głowy, ocenić innego człowieka po wyglądzie, spójrz w swoje wnętrze i postaw się na miejscu osoby ocenianej. Zastanów się, czy Ty jako istota naprawdę jesteś od niego lepszy i czy w ogóle masz prawo do takiej oceny.