Krzesełko do karmienia – konieczność czy fanaberia?

Jeszcze przed urodzeniem dziecka, rodzice stają się zapewnić mu jak najlepsze warunki na start i kupić wszystkie niezbędne akcesoria. W kolejnych etapach jego rozwoju również pojawiają się sprzęty uznawane za niezbędne np. leżaczek, chodzik, krzesełko do karmienia czy nocnik. Wchodząc jednak do sklepu, na dział artykuły dla dzieci, można poczuć się zagubionym. Czy naprawdę wszystko to trzeba posiadać?

Kiedy przydaje się krzesełko?
Niekiedy krzesełko kupowane lub darowane jest jako element wyprawki, jeszcze przed narodzinami dziecka. Jednak jego rola zaczyna się znacznie później, gdy dziecko już pewnie siedzi. Nie można w tym przypadku mówić o konkretnym miesiącu życia, gdyż dla każdego niemowlaka będzie to określane indywidualnie.

Rodzaje krzesełek
Wybór krzesełek do karmienia jest ogromny. Pogrupować je można według wielu kryteriów. Jednym z najważniejszych jest rodzaj krzesełka. Wyróżniamy:
– krzesełka klasyczne wolnostojące – ich wadą jest to, że zajmują sporo miejsca
– krzesełka składane – niwelują problem zajmowanego na stałe miejsca
– krzesełka mocowane do blatu
– krzesełka – nadstawki – można je zamontować do zwykłego krzesła

Plastik czy drewno?

Szukasz krzesełka do karmienia? Sprawdź https://dwamichaly.pl/product-pol-451-Krzeselko-do-karmienia-II-5w1-rozowe.html

Innym kryterium, które bardzo często staje się kluczowe przy wyborze konkretnego modelu krzesełka, jest materiał wykonania. Krzesełka z plastikowym stelażem to modele przeznaczone dla dzieci o wadze średnio do 15 kg. Większość z nich charakteryzuje się regulacją wysokości oparcia i siedziska.
Krzesełka drewniane prezentują się klasycznie i elegancko, jednak możliwość manipulacji oparciem czy siedziskiem jest tu dużo mniejsza.
Krzesełka o stelażu metalowym są najbardziej nowoczesnymi i co za tym idzie najdroższymi spośród zaprezentowanych. Ich niewątpliwą zaletą jest dużo większy zakres regulacji zarówno oparcia, jak i siedziska. Krzesełko takie najczęściej posiada możliwość demontażu blatu oraz przekształcenia w stolik dla kilkulatka.

Zamienniki krzesełek
Krzesełka do karmienia nie są niezbędnym wyposażeniem domu, w którym jest niemowlak. Bardzo wiele rodzin radzi sobie bez posiadania tego dodatkowego mebla. Najczęstszym stosowanym zamiennikiem jest leżaczek dla maluchów, a następnie zwykłe krzesło. Stosowane są również różnego rodzaju nakładki na krzesła. Niewątpliwie jednak krzesełka do karmienia oferują wygodę i bezpieczeństwo, jakiej nie ma żadne inne rozwiązanie. Dziecko siedzi stabilnie, w większości modeli dodatkowo przypięte jest pasami bezpieczeństwa, ma podparcie, a przed sobą duży blat, z którego może swobodnie korzystać.