Jaką biżuterię kupić na prezent?

Choć wydawać by się mogło, że podarowanie kolczyków czy pierścionków, jest pomysłem dosyć oklepanym, jego popularność działa na korzyść. Przeróżne świecidełka ofiarowuje się swojej drugiej połówce, mamie, siostrze bądź przyjaciółce. Wystarczy dobrać biżuterię do gustu drugiej osoby, a mamy zagwarantowany uśmiech na jej twarzy. Można również znaleźć coś równie pięknego, co uniwersalnego. Co zatem warto kupić na prezent?

Ukłon tradycji?

Złotą biżuterię właśnie kojarzy się z klasycznymi rozwiązaniami modowymi. Nosiły je nasze mamy, babcie, prababcie i jeszcze kilka wcześniejszych pokoleń. Czy to oznacza, że stało się to stylowym faux-pas? Również i dzisiaj można zauważyć kobiety obłożone złotem, pełne wdzięku i elegancji. Wystarczy wybrać odpowiedni kształt kolczyków, by jednocześnie były subtelne, ale nadal podkreślały urodę. Złoto, chociaż jest dosyć wymagające, potrafi być również uniwersalnym rozwiązaniem do większości kreacji. Złote kolczyki (np. te oferowane przez Ergold) lub naszyjniki da się z łatwością dopasować do wieczorowej sukni, jak i codziennego outfitu.

A co ze srebrem?

Srebro wydaje się subtelniejsze, jednak w niczym nie odstaje od złota. Również nadaje blasku i rozjaśnia cerę. Jeśli nie chcemy zbytnio rzucać się w oczy, ale nadal wyglądać atrakcyjnie, warto wybrać np. delikatne kolczyki. Możemy również postawić na kamienie szlachetne lub cyrkonię, która niesamowicie sprawdza się w roli zamiennika diamentu. Z wyglądu do złudzenia przypomina brylant, jej cena jest jednak o wiele bardziej przystępna.

Dobrze także zastanowić się nad cerą osoby, której chcemy podarować biżuterię. Złota lepiej pasuje kobietom o ciemniejszej karnacji i włosach, srebrna natomiast lepiej komponuje się z jaśniejszą skórą. Pamiętajmy jednak, że są to tylko wskazówki, a nie reguła dotycząca noszenia biżuterii, którą warto również dopasować do charakteru i upodobania naszego lub wybranki.

Nowoczesne rozwiązania

Nie zapominajmy o nowszych trendach, czyli łączenie tych dwóch metali ze sobą. Zestawia się je zarówno w jednej sztuce biżuterii, jak i oddzielnie. Można dobrać srebrne bransoletki do złotych, chociaż trzeba uważać, by nie przesadzić. Srebrne kolczyki niekoniecznie dobrze będą wyglądały ze złotą celebrytką lub pierścionkiem z cyrkonią.

Podsumowanie

W wyborze idealnego prezentu dla ukochanej osoby zalecana jest rozwaga. Najlepiej na samym początku wybadać, jaki ma gust i upodobania. Warto również określić swój budżet. By jednocześnie nie przepłacić, ale nadal zadbać o wysoką jakość produktu, zastanów się nad złotymi pierścionkami z cyrkonią lub delikatnymi kolczykami.