Gdzie na pewno nie zakładać „miniówek”?

kobieta w krótkiej spódnicy

Sukienki mini to taka część damskiej garderoby, która nie jest uniwersalna i nie może być zakładana na każdą okazję. Choćby była bardzo elegancka, czasem po prostu nie wypada jej wybierać. Tym bardziej, że niektórzy ludzie bardzo rygorystycznie podchodzą do kwestii ubraniowych, a wolność modowa to dla nich pojęcie obce. W jakie miejsca i podczas jakich okazji nie wypada ubierać sukienek mini? Oto lista przykładów!

Zrezygnuj z miniówki, kiedy wybierasz się:

Do kościoła i innych miejsc religijnych

sukienka mini

Stanowią one dla wielu ludzi przestrzenie sacrum, w których należy zachowywać powagę i szacunek. Ubranie sukienki mini na mszę, ślub czy pogrzeb może zostać uznane za pogwałcenie czyichś uczuć religijnych i zniewagę dla bóstwa, w którego kościele się znajdujemy.

Na rozmowę kwalifikacyjną

Niektóre kobiety, chcąc zwrócić na siebie uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej i zostać zapamiętanymi, decydują się na wyzywający ubiór. I o ile w potencjalnej przyszłej pracy nie istnieją ograniczenia co do ubioru, a do jego kwestii podchodzi się liberalnie, to podczas tak poważnej rozmowy (która dodatkowo stanowi pierwsze wrażenie o nas samych) należy być ubraną poważnie i niewyzywająco.

Do dziadka na imieniny

Rodzinne uroczystości nie zawsze są dobrym czasem na pokazywanie swoich wdzięków. Osoby starsze często nie rozumieją współczesnych trendów i mogą nieprzychylnie komentować nasz styl. Trzeba im to wybaczyć, lecz następnym razem nie warto prowokować do wykładów na temat prawidłowego ubierania się.

Do opery, teatru i innych miejsc kulturalnych

Wydarzenia kulturalne wymagają od nas odpowiedniego ubioru. Nie bez powodu nie wpuszcza się do opery czy teatru widzów ubranych niestosownie. Chodzi przede wszystkim o szacunek do sztuki oraz artystów występujących na scenie. Nie warto zakładać sukienki mini, kiedy wybieramy się w jedno z takich miejsc. A jeśli już to zrobimy – musimy liczyć się z mało sympatycznymi spojrzeniami innych gości widowiska.

Niestety nie każdy element damskiej garderoby nadaje się do wszystkiego. Każde wyjście charakteryzuje się czymś innym. Spotykamy się wówczas z różnymi ludźmi i sytuacjami, z którymi trzeba się zmierzyć. Odpowiednio dobrany strój do miejsca i wydarzenia stanowi połowę naszego sukcesu. Warto o tym pamiętać i nie ryzykować niepotrzebnie, zakładając sukienkę mini. Jednakże ta część ubioru ma także szerokie pole do popisu – sprawdza się podczas imprez z przyjaciółmi czy pikników. Na pewno nie należy z niej całkowicie rezygnować.