Dlaczego Jarmark Świąteczny w Gdańsku?

Okres przedświąteczny to wspaniała możliwość do wyrwanie się na krótki „city break”. W tym okresie na terenach miast w całej Polsce organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe. Jednym z jarmarków gdzie warto zajrzeć w tym roku, jest Gdańsk. Gdzie jak co roku przygotowane będą liczne atrakcje dla wszystkich –  niezależnie od wieku.

Jarmark będzie odbywał się w dniach 1-23 Grudnia i obfitował w stragany z rzemiosłem i rękodziełem, po miejsca, gdzie będzie można kupić pyszne jedzenie. Wzorem londyńskiego Winter Wonder Land (jarmarku odbywającym się w londyńskim Hyde Parku) będziemy mogli skosztować smakołyków z różnych stron świata (np. hiszpańskie churrosy czy węgierskie langosze) lub rozgrzać się przy kufelku aromatycznego grzańca.

Rozrywka dla małych i dużych

Dla najmłodszy przygotowane będą wspaniałe baśniowe orszaki królowej Śniegu, elfów czy też kolędników. Oprócz tego dzieci będą mogły brać udział w warsztatach, gdzie stworzą swoje własne dekoracje świąteczne, którymi dumni rodzice udekorują tegoroczne wigilijne stoły.

Oprócz tego polecamy przejechać się chociaż raz bajeczną karuzelą, czy zajść do zaczarowanej karety.

Magia miasta

Jarmark będzie odbywał się zaraz obok przepięknej gdańskiej starówki. Dla turystów jest to wspaniała możliwość, aby po skończonych atrakcjach na jarmarku zajść na stare miasto, by podziwiać świąteczną szopkę i udekorowaną choinkę stojących w sercu miasta zaraz obok pomnika Neptuna.
Oprócz tego możemy zajść do jednej z wielu knajpek znajdujących się na głównej ulicy Gdańska, by spróbować coś z tradycyjnej polskiej kuchni.

Dla wszystkich zainteresowanych, którzy w tym roku zdecydowali się na wypad do Gdańska, warto poszukać noclegu w hotelu usytuowanym na Starym Mieście (np. Hotelu Długi Targ). Pomoże to skorzystać z wszystkich atrakcji i poczuć świąteczną atmosferę miasta.