Aktywna majówka w rodzinnym gronie – Bydgoszcz!

Już niedługo majówka, a niektórzy z nas wciąż nie mają planów na ten długi ciepły weekend. Okazuje się jednak, że wyjazd, żeby był udany, nie musi być wcale daleki albo mocno skomplikowany. Wystarczy pomysł i dobra miejscówka w Bydgoszczy!

Już od paru ładnych lat wzrasta zainteresowanie Bydgoszczą, jako miastem przyjaznym rodzinom. Warto sprawdzić, czym może pochwalić się to miasto, i przetestować jego atrakcje podczas tegorocznej majówki! Nic przecież nie tracimy, a zyskać możemy wiele – wspaniałe, rodzinne chwile i niezapomnianą majówkę!

Przekonajmy się, na czym polega fenomen Bydgoszczy w ostatnich trendach.

Czy kiedy wybierzemy się tam na weekend Bydgoszcz zaoferuje nam więcej niż inne miasta?

bydgoszcz co warto zobaczyc

SPORO DO ZWIEDZANIA

W Bydgoszczy możemy naprawdę sporo zobaczyć, jeśli mamy wolne co najmniej dwa dni. Wydaje się, że to akurat na majowy weekend! I tak też jest. Mnogość zabytków i ciekawych miejsc, które można zobaczyć w Bydgoszczy, jest naprawdę imponująca.

Naszą wędrówkę możemy rozpocząć od zobaczenia ponad stuletniej wieży ciśnień, która wznosi się na wysokość 45 metrów! Można w niej nauczyć się sporo o historii bydgoskich wodociągów, a docierając na najwyższe piętra, da się zobaczyć panoramę miasta z perspektywy lotu ptaka.

Kiedy już skończymy zwiedzanie wieży, warto udać się na Wyspę Młyńską, która stanowi bardzo atrakcyjne turystycznie miejsce dla przyjezdnych. Jest ona nie tylko idealnym miejscem na piknik czy do pospacerowania, ale również zachęca pokaźną ilością muzeów. Na niej możemy spędzić resztę naszego dnia.

Dzień drugi warto poświęcić zwiedzaniu najstarszych miejsc w mieście i popijaniu pysznej kawy lub piwa.

MOŻNA POIMPREZOWAĆ

Co prawda rodzinne wyjazdy na imprezach raczej się nie kończą, ale co szkodzi młodym rodzicom zostawić dzieci pod opieką dziadków i udać się do jednego z licznych bydgoskich klubów, które kuszą modną muzyką i różnokolorowymi drinkami. Głównym ośrodkiem zabawy jest tu centrum miasta, które tętni życiem również po zmroku.